2024.04.19. - Emma

Égõ takaróval gyógyít

Égõ takaróval gyógyít
A klinikát vezetõ Han Li szerint az eljárás nem veszélyes, eddig ugyanis senkit nem égettek meg. Akinek nem lenne elég egy füle mellett égõ takaró,abba tüzes tûket is szúrnak, csak gyógyuljon meg. Heti három alkalom már segít, egy irodai munkást legalábbis ellazított. Teljesen.

Alternatív gyógymódok egész sorával találkozhat az, aki kicsit is alámerül az interneten közzétett lehetõségekben. Egészen meglepõ eljárással rukkolt azonban elõ egy kínai férfi.
A Pekingben klinikát vezetõ Han Li azzal próbálkozik, hogy a betegségtõl szabadulni vágyók testére speciális olajban átitatott takarót helyez, amelyet nemes egyszerûséggel meggyújt.

A gyógyerõ a melegterápiában rejtõzik. "Veszélyesnek tûnik, ám minden esetben felkészülünk, így eddig egyetlen páciensünk sem égett meg" - nyugtatott meg mindenkit a kezeléseket felügyelõ Han Li. A kezelésen átesett páciensek mind áradoztak, véleményük szerint a teljes ellazulás állapotába kerültek, annak ellenére, hogy milliméterekre a testüktõl lobogott a tûz. Az 53 éves irodai alkalmazott Li Chanling például elárulta, hogy a terápia alatt a teste felett képzõdõ hõ szinte átvándorolt a testébe, ami csaknem teljesen kikapcsolta és a relaxáció legmélyebb fázisába jutott el.

Heti háromszor veszi igénybe a bizarr gyógymódot, ez pedig segít neki, hogy maximálisan teljesítsen a munkahelyén. Han egyébként teljes hõkezelést javasol a pácienseinek, ugyanis akupunktúra esetén felforrósított tûkkel dolgozik, mivel így sokkal hatásosabban tudja ingerelni a test pontjait.

A hagyományos kínai gyógyászat és az akupunktúra õsi gyógymód, ahol tûszúrások segítségével mozgósítják az életenergiát és ezzel gyógyítják a beteget. A beteg testében a sérült vagy beteg területhez ezekkel a tûkkel juttatnak életenergiát. Az elzáródott meridiánokat (csatornákat) oly módon tisztítják meg, hogy életenergiát irányítank oda. Itt tehát a jin és jang egyensúly visszaállításáról van szó, mégpedig az akupunktúra segítségével.

A hagyományos kínai orvoslás (rövidítve HKO) egy sor Kínából eredõ hagyományos orvosi eljárást takar. A nyugati világ nagy részében kiegészítõ, illetve alternatív orvosi rendszernek tekintik, míg Ázsia nagy részén az elsõdleges orvosi ellátás része. A HKO elmélete rendkívül összetett. Eredete évezredekre nyúlik vissza. Elmélete a természet, a kozmosz és az emberi test aprólékos megfigyelésén alapszik. Legfõbb elméleti alapjai a Jin-jang, az az öt elem (öt fázis), az emberi test csatorna (meridián) rendszere, a Zand Fu elmélet, a hat megerõsítés, a négy réteg.

A hagyományos kínai orvoslás filozófiája ugyanabból a tõbõl ered, mint a taoizmus és a buddhizmus. Azt a klasszikus keleti világlátást tükrözi, mely szerint az élet és az egyének tevékenysége minden szinten szoros kapcsolatban áll a környezettel. Említésre méltó továbbá, hogy a legkorábbi hagyományos kínai orvoslás azon taoista mesterektõl származott, akik különleges érzékkel rendelkeztek az emberi testtel és mûködésével kapcsolatosan, többórás meditációjuknak köszönhetõen. Valószínûleg ez az oka, hogy a HKO oly sok taoista (daoista) eredetû elvet örökölt.